دومین چرخ‌ و فلک بلند اروپا ملقب به قلب آنتالیا افتتاح شد!

آنتالیا ، بزرگترین استراحتگاه دریایی ترکیه ، واقع در رودخانه ترکیه که از قرون وسطایی مانند شهری پر از ساختمانها و بناهایی که از زمان خود به عنوان یک بندر باستانی روم باستان باقی مانده ، به نظر می رسد ، اکنون میزبان بلندترین چرخ فریس ترکیه است.

دومین چرخ‌ و فلک بلندِ اروپا و بلندترین چرخ‌وفلک ترکیه با نام «قلب آنتالیا» در شهر ساحلی آنتالیا، مشهورترین و بزرگ‌ترین شهر تفریحی جنوب ترکیه افتتاح‌ شده است. ارتفاع این چرخ‌ و فلک غول‌پیکر و زیبا 90 متر است. قلب آنتالیا پس از چرخ‌وفلک مشهور لندن که یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی لندن به شمار می‌رود و به چشم لندن معروف است در رتبه دوم بلندترین چرخ‌وفلک‌های دنیا قرار گرفته است.

چرخ‌ و فلک زیبای قلب آنتالیا در پارک تفریحی آکتور (Aktur Amusement) منطقه کنیالیتی (Konyaaltı) واقع‌ شده است. این چرخ‌ و فلک مرتفع هم‌زمان چشم‌اندازی خیره‌کننده از مرکز شهر آنتالیا و خلیج آنتالیا به بازدیدکنندگان ارایه می‌کند. چرخ‌ و فلک 400 تُنی قلب آنتالیا ساخت کشور چین است و حمل آن توسط کشتی و طی مدت دو ماه صورت گرفته است. مونتاژ قطعات چرخ‌وفلک در محل احداث، حدود 8 ماه زمان برده است. چرخ‌ و فلک قلب آنتالیا امکان نمایش جلوه‌هایی سه‌بعدی دارد و فقط سیستم رعدوبرق آن حدود 450 هزار دلار هزینه دربر داشته است.

قلب آنتالیا چهار کابین ویژه (VIP) و 42 کابین معمولی دارد که زمان یک دور گردش کامل آن حدود 18 دقیقه زمان می‌برد. قیمت بلیط کابین معمولی حدود 30 لیر ترکیه و قیمت کابین ویژه حدود 200 لیر است. روز عید قربان (یکشنبه در ترکیه) به‌عنوان اولین روز از تعطیلات چهارروزه عید، چرخ‌ و فلک قلب آنتالیا افتتاح شد و مورد استقبال بسیاری از گردشگران و مردم محلی قرار گرفت.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *