بلندیهای گنتینگ هایلند

بلندیهای گنتینگ هایلند
گنتینگ هایلند تفرجگاهی زیبا در فاصله ۵۵ کیلومتری شهر کوالالامپور است که بر بلندای یکی از رشته کوههای  وانگ سا در فاصله شهرهای پاهانگ و سیلانگور  قرار گرفته است . اگر بخواهید ، میتوانید با یک ساعت رانندگی از کوالالامپور خود را به این ناحیه برسانید .

این پروژه در سال ۱۹۶۵ شروع شده است و اولین هتل این مجموعه در سال ۱۹۷۱ به نام  theme park  به بهره برداری رسیده است . در حال حاضر ۶ هتل  و ۲ آپارتمان به نام های ریا و کایانگان در این محدوده ساخته شده است . این هتلها از ۳ تا ۵ ستاره هستند.

یکی از سریعترین و طولانی ترین سیستم های تله کابین در جنوب شرقی آسیا به طول ۳.۴ کیلومتر در این منطقه ساخته شده است . یکی از جاذبه های گنتینگ ، پارک های جنگلی و آبی  با ساخت تله کابین  و هتل ها در این منطقه ، اینجا به یکی از مجهزترین مقاصد توریستی دنیا تبدیل شده است .اینجا بیشتر اوقات پر است از توریستهایی که عمدتا از سنگاپور به مالزی سفر می کنند پس وجود صف های طولانی در رستوران ها و لابی هتل ها امری کاملا طبیعی است و نباید انتظار داشته باشید که همه چیز به موقع و ایده آل باشد .

یکی از جاذبه های گنتینگ وجود پارک های جنگلی و آبی  مجهز و هیجان انگیز است که بسیار مورد توجه گردشگران تور مالزی است .اینجا پارک های سرباز و سر پوشیده زیادی با استخرهای آب گرم و سرد میتوانید پیدا کنید . در پارک first world plaza  ۶ تفرجگاه به سبک کشورهای فرانسه ایتالیا امریکا مالزی سوئیس و انگلیس  ساخته شده است . اولین تله کابین رایگان آسیا هم در این منطقه قرار گرفته است . یکی از بهترین گزینه ها برای خرید و غذا خوردن هتل first world plazza است این هتل به عنوان بزرگترین هتل جهان با ۶۱۰۰ اتاق در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *